Користування інвалідним візком значно спрощує життя та підвищує рівень комфорту людям з обмеженою руховою активністю. Але важливо вибирати цей виріб виважено, з урахуванням тяжкості стану та особливостей захворювання пацієнта.

Як вибрати інвалідний візок?

Основні види інвалідних візків

При виборі інвалідного візка важливо враховувати параметри житла (приватний будинок чи квартира), адже від цього залежить тип конструкції та особливості коліс. Також враховується характер застосування:

  • тільки усередині будинку;
  • переміщення вулицею;
  • участь у спорті, танцях.

Правильно підібране інвалідне крісло спростить пересування, убереже людину від зіткнень, позбавить натирання тіла об бічні стінки.

Розрізняють такі типи інвалідних крісел:

  • Кімнатні — підходять лише для пересування у приміщенні;
  • Активні — відмінний варіант для людей, які не хочуть обмежувати себе у пересуванні. Такі коляски відкривають більше можливостей для пересування, дозволяють відвідувати магазини, кафе, громадські заклади. Рама створюється з алюмінію та титану, які забезпечують високі показники міцності, при цьому мала вага.
  • Спортивні — їх обирають для людей, які продовжують займатися спортом та танцями. Як правило, такі крісла виготовляються на індивідуальні замовлення, щоб врахувати всі параметри людини.
  • Універсальні — поєднують функціональність, високу якість та доступну ціну. Крісла такого типу можна використовувати для пересування у приміщенні, прогулянок.
  • Багатофункціональні — ці моделі можуть розкладатися у горизонтальне положення (тимчасове ліжко), завдяки відкидній спинці та можливості змінювати кут нахилу підніжок. У результаті ви отримуєте рівну поверхню. Деякі моделі оснащуються додатковими фіксаторами для голови, рук та ніг.
  • Посилені — особливий різновид візків для пацієнтів зі збільшеною вагою, відрізняються подвійною рамою з міцніших матеріалів.

Щоб пацієнту не доводилося постійно крутити колеса або просити родичів, варто звернути увагу на крісла з електроприводом.

Такі крісла надають пацієнту високу швидкість пересування, підвищують рівень комфорту, дозволяючи заощаджувати сили. Можуть застосовуватися у приміщенні та на вулиці.

Електропривод такого візка працює від акумулятора, одна зарядка дозволяє проїхати до 40 кілометрів, на швидкості до 10 кілометрів за годину. Зручність управління забезпечує пульт, вбудований у підлокітник. Дорожчі моделі колясок оснащуються вертикалізатором, що дозволяє людині зайняти вертикальне положення.

Для людей, яким складно дістатися туалетної кімнати, можна вибрати інвалідний візок із санітарним обладнанням. Такі крісла оснащуються знімним судном, полегшують відправлення природних потреб.

Інвалідний візок

Основні критерії вибору

Щоб людині було комфортно пересуватися на інвалідному візку, важливо звертати увагу на розміри коляски. Вони повинні відповідати ширині дверей у будинку або квартирі. Якщо коляску часто транспортуватимете в автомобілі, вибирайте моделі які швидко і легко складаються.

Також важливо співвідносити основні параметри коляски з вагою та шириною таза пацієнта. Бічні стінки не повинні стискати м'які тканини, інакше може розвинутися артроз суглобів, варикозне розширення вен.

Наявність підголівника, підніжок та підлокітників — не менш важливі параметри, що впливають на рівень комфорту пацієнта.

Особливо ретельно потрібно вибирати інвалідне крісло для дитини, з урахуванням ваги та основних параметрів. Дітям із ДЦП, зі спастичними проявами, необхідно підбирати модель із підголовником, тримачами ніг та рук.

Шини в інвалідному візку можуть бути литими або гумовими з камерою, що накачується, залежно від умов використання. Якщо людина переміщатиметься лише по рівній поверхні, більше підходять литі шини. Для прогулянок на вулиці більше підійдуть шини, що накачуються.