Діагноз хвороба Паркінсона спочатку може викликати шок, але також і полегшення, оскільки, нарешті, є пояснення симптомів і можна розпочинати лікування. Для родичів пацієнтів із хворобою Паркінсона це також означає питання про те, як можна забезпечити догляд для людини з таким захворюванням.

Хвороба Паркінсона є захворювання, що вражає як мозок, так і нервову систему. Характерні симптоми включають тремор, переривчасті та уповільнені рухи та ригідність м'язів. Порушення ходи і постави, що виникають при цьому, також виражаються в підвищеному ризику падіння. У хворих є і психологічні проблеми, порушення сну, нетримання сечі, зміна голосу чи виразу обличчя.

Симптоми на ранніх стадіях можна ефективно полегшити чи відтермінувати завдяки лікам, але не повністю вилікувати. Хронічне захворювання з його агресивним і водночас прогресуючим характером майже завжди означає для хворих, що у якийсь момент вони потребуватимуть допомоги і не зможуть самостійно обслуговувати себе.

Цілодобовий догляд людей з хворобою Паркінсона

Догляд вдома

Догляд за людиною з хворобою Паркінсона вдома — гарний варіант, тому що всі мають бажання залишатися в знайомій обстановці і, таким чином, можна значно покращити самопочуття пацієнта. Для членів сім'ї догляд вдома — це можливість дозволити людям похилого віку старіти у своїх чотирьох стінах.

Догляд за хворим на пізніх стадіях займає багато часу і сил, тому що пацієнтам із хворобою Паркінсона важко піддаються навіть найпростіші повсякденні справи. Через постійний догляд родичі можуть відчувати емоційний стрес. Психологічні побічні ефекти хвороби Паркінсона, такі як депресія, страх чи агресія, погано позначаються як на хворого, а й на людей, хто їх доглядає. Догляд за такими хворими потребує величезного терпіння, сил та часу. Близькі родичі, через свою зайнятість по роботі, не завжди можуть приділити належну увагу хворому. Добре, що є альтернатива.

Цілодобовий догляд за людьми з хворобою Паркінсона

Цілодобовий догляд ідеально підходить для людей із хворобою Паркінсона, які хочуть, щоб про них дбали вдома. І тут допоможе доглядальниця. Доглядальниця може проживати разом із хворим у період догляду та візьме на себе ведення домашнього господарства, основний догляд та психологічну підтримку.

В рамках господарювання доглядальниця може допомогти вам з покупками, приготуванням їжі, прибиранням і пранням. Через тремор і обмежену рухливість хворий мало що може робити по дому і йому важко обслуговувати себе: вони можуть тільки вмитися, одягтися або поїсти самостійно з великими труднощами. Людина з Паркінсона може отримувати допомогу від цілодобового опікуна з цими повсякденними завданнями, які також включають відвідування туалету та зміну підгузків, які використовуються під час нетримання.

Допомога при пересуванні та запобігання падінням

Опікун підтримує літню людину під час ходьби і слідкує за тим, щоб хворий використовував ходунки або тростину. На пізній стадії хвороби знадобиться інвалідний візок. Як вибрати інвалідний візок для людини з хворобою Паркінсона? По-перше він повинен бути легким і маневреним, а по-друге підходити за вагою та зростом людині, яка на ньому пересуватиметься.

Ризик падіння для хворих на Паркінсона високий. Допомагаючи хворому пересуватися, доглядальниця уберігає його від падінь. Крім того, опікун мобілізує людей похилого віку і мотивує їх більше займатися спортом.

Емоційна допомога

Ще одним важливим моментом надання цілодобової допомоги є щоденна підтримка. Хвороба Паркінсона може викликати психологічні проблеми, такі як депресія. Доглядальниця доглядає хворого і забезпечує соціальну та емоційну підтримку, складаючи компанію. Сюди входить супровід на зустрічі поза домом, бесіди, ігри, екскурсії та заняття хобі.

Догляд за хворим із хворобою Паркінсона та деменцією

Приблизно у третини всіх пацієнтів із хворобою Паркінсона з часом розвивається деменція. Цілодобовий догляд є розумним рішенням за таких обставин. Люди, які доглядають хворих, завжди повинні терпляче ставитися до людей із хворобою Паркінсона та деменцією.