Підтікання чи нетримання сечі у дорослих можна і потрібно лікувати. Спочатку необхідно визначити причину цього явища: якщо нетримання викликане супутніми захворюваннями (запальні процеси, неврологічні захворювання), необхідно спрямувати зусилля на лікування основної хвороби.

Які бувають форми нетримання сечі

Найлегше лікуванню піддається легка форма нетримання, коли сечовий міхур не може утримати вміст при кашлі, підйомі тяжкості, чханні, фізичних навантаженнях. При важчих формах нетримання сечі може бути навіть за зміни становища тіла.

Чому виникає нетримання сечі? Однією з причин є патологія м'язових структур, що підтримують уретру. Спровокувати нетримання можуть пологи, особливо ускладнені, гормональні зміни під час клімаксу. Також до провокуючих факторів відносяться надмірна маса тіла, інші захворювання, що спричиняють підвищення тиску в черевній порожнині.

Серед основних причин нетримання сечі можна назвати:

  • нейрогенний синдром;
  • надлишковий тиск на сечовий міхур;
  • період після пологів (коли становище органів малого тазу змінюється);
  • втрата еластичності тканин сечового міхура;

Нетримання сечі можна лікувати консервативним чи хірургічним методом. Підбирати метод лікування важливо з урахуванням стану та ступеня нетримання сечі. Варто розуміти, що нехірургічне лікування часто не є ефективним.

Однією із методик консервативного лікування є гімнастика для м'язів тазового дна. Такий спосіб найчастіше вибирається для пацієнток, які страждають на нетримання сечі після пологів. Починати виконання таких вправ можна через півтора місяці після пологів. Щодня потрібно виконувати тренування протягом не менше півроку.

Не менш ефективною методикою є встановлення підтримуючих кілець (песаріїв):

  • піхвових;
  • проміжних оклюзуючих;
  • підтримуючих.

Маточні кільця допомагають створити додаткову опору, якщо положення органів малого тазу було змінено. При встановленні песарію можна відновити зв'язок анатомічний зв'язок між піхвою, сечовим міхуром та уретрою.

Установка пессаріїв показана жінкам, у яких спостерігається легкий та середній ступінь нетримання сечі. Також для пацієнтів із високим ризиком оперативного втручання, гіпермобільністю уретри.

На період консервативного лікування, доки не буде досягнуто постійного ефекту, важливо використовувати гігієнічні засоби: підгузки для дорослих або урологічні вкладиші. Другий варіант найчастіше застосовується при легкому ступені або краплинній формі нетримання сечі.

Підгузки для дорослих випускаються двох видів: класичні на липучках, трусики. Найбільш поширеними підгузками для пацієнтів з легкою та середньою формою нетримання сечі є підгузки-трусики. Вони надягаються дуже легко і просто, як і звичайна спідня білизна.

Нетримання сечі у дорослих

Медикаментозні методи лікування

Такий підхід до лікування нетримання виправданий за ургентного стану. У таких ситуаціях призначаються препарати спазмолітики, антидепресанти (звісно ж, із попередньою консультацією). Іноді медикаментозна допомога поєднується із психологічною підтримкою.

Оперативне лікування нетримання сечі

Серед хірургічних способів лікування цієї патології найбільш популярним є введення кільця, яке фіксується в середній частині уретри. Також можуть застосовуватися й інші методики: введення речовин, які повертають обсяг, операції на передній стінці піхви. Вони мають менший рівень ефективності, до того ж можуть мати в майбутньому побічні ефекти.

Операція із встановлення середньоуретального слінгу проходить під епідуральною анестезією. Тривалість операції становить близько 40 хвилин.

Після операції у сечовий міхур ставиться катетер, який знімається через день або два.