Відновлення організму після дорожньо-транспортної пригоди завжди викликає багато складнощів, особливо якщо постраждала літня людина. Організм людей у віці вже ослаблений, не має достатнього ресурсу для швидкої регенерації, фізичного та психологічного відновлення. Тому так важливо забезпечити максимальні умови для загоєння ран, повернення до стабільного психологічного стану.

Домашні умови чи пансіонат?

Розв'язувати це питання потрібно з огляду на багато індивідуальних факторів. Насамперед потрібно оцінювати стан самого постраждалого. Якщо людина у тяжкому стані, краще довіритися досвідченим лікарям та медичному персоналу. Літнім людям, які перенесли складне ДТП, необхідний специфічний догляд, регулярний прийом ліків.

Через кілька тижнів, коли стан пацієнта стабілізується, можна подумати, щоб забрати людину додому. Недаремно говориться, що рідні стіни лікують — у звичній обстановці дідусеві чи бабусі буде комфортніше та легше. Але не варто забувати про те, що необхідно продумати всі умови, що відповідають потребам людини після аварії.

Реабілітація людей похилого віку після ДТП — головні напрямки

Що потрібно для повноцінної реабілітації?

Якщо людині потрібен постільний режим, бажано вибрати медичне ліжко в комплексі з протипролежневим матрацом. Вибирати медичне ліжко потрібно залежно від стану пацієнта: на дві, три або чотири секції. Така конструкція дозволяє періодично змінювати положення ніг, тазу або верхню частину тіла, щоб уникнути застійних явищ.

Протипролежневий матрац необхідний для людей похилого віку, яким потрібно ще багато часу провести в положенні лежачи. Внаслідок особливостей конструкції протипролежневі матраци зменшують тиск на точки, що виступають на тілі, знижують або зовсім усувають ризик виникнення пролежнів.

Також для лежачих пацієнтів обов'язковим є використання спеціальних гігієнічних товарів: поглинаючих простирадлом, підгузків для дорослих. Ці вироби полегшують життя людині та родичам, які забезпечують догляд. Підгузки для дорослих потрібно вибирати з урахуванням розміру та інтенсивності виділень.

Важливо приділяти особливу увагу правильній гігієні – міняти підгузки при необхідності, ретельно витирати зону промежини. Якщо немає можливості забезпечувати повноцінний похід у душ, необхідно протирати все тіло вологим рушником із застосуванням спеціальних лосьйонів.

Комплексна реабілітація після ДТП

Щоб повернути людину до життя, потрібно продумувати детальний план за такими напрямками:

  • фізіотерапія;
  • лікувальний масаж;
  • психологічна допомога;
  • рефлексотерапія.

Призначення лікувального масажу — посилення циркуляції крові та лімфи, повернення тонусу м'язам, підготовка тіла до подальших навантажень.

Фізіотерапія після дорожньо-транспортної пригоди підбирається з урахуванням стану людини. Відновлення починається з легких вправ, спрямованих на м'яку розробку суглобів, ослаблених після аварії та тривалого перебування у ліжку.

Реабілітація людей похилого віку після ДТП

Особливо ретельно потрібно підбирати вправи для фізіотерапії, якщо проводилися операції з відновлення або заміни суглобів. У таких випадках підбір фізичного навантаження повинен проводитися за участю лікаря.

За додатковими показаннями застосовують парафінотерапію або озокерит — ця процедура розігріває сегменти суглобів, допомагає знімати контрактури. При набряках, болях у перевантажених м'язах показані електрофорез із новокаїном або лідокаїном.

Паралельно з відновленням фізичної активності важливо працювати з поліпшенням психологічного стану. Якщо розмов із родичами недостатньо, можливе залучення психологів, які спеціалізуються на роботі з людьми з ПТСР.

Комплексний підхід до реабілітації літньої людини після дорожньої пригоди дозволить досягти позитивних змін у стані здоров'я.