Для багатьох догляд за лежачими хворими — це психологічний та фізичний тягар. Це стосується й хворого. За статистикою 75% людей, хто потребує постійного догляду, перебувають під опікою у родичів. Всі, хто взяв на себе відповідальність доглядати лежачого родича, повинен знати про допоміжні засоби здатні значно полегшити життя хворому та догляд за ним.

У цій статті розповімо, що можна зробити, щоб покращити життя лежачим людям та людям, хто їх доглядає.

Догляд за прикованими до ліжка людьми — поради родичам

Постільна білизна

Оскільки ліжко є їх постійним місцем проживання для лежачих хворих, воно має бути адаптованим до їхніх потреб і бути максимально зручним. Постільна білизна має забезпечувати гігієнічні умови перебування у ліжку для хворої людини. Переважно вибирати бавовну. Можна користуватися одноразовими нетканими простирадлами і пелюшками, особливо якщо є проблеми з нетриманням сечі і калу.

Подушки, матрац та ковдри

Лежачі хворі практично постійно проводять у ліжку сидячи чи лежачи. Необхідно подумати про ергономічне становище їх тіла та вибрати ортопедичну подушку з найкращою підтримкою шийного відділу хребта. Синтетичні ковдри добре підходять для людей, які потребують догляду — ковдру з такого наповнювача можна прати в машині за температури 90 градусів.

Матраци повинні також бути ортопедичними і добре підтримувати тіло. Якщо є ризик виникнення точок тиску, популярними є так звані антипролежневі матраци — вони знижують тиск на тканині завдяки спеціальному матеріалу.

У разі нетримання сечі матрац також повинен бути обладнаний спеціальною пелюшкою, що вбирає вологу, чи застелений одноразовим нетканим простирадлом.

Правильне ліжко

Підходяще ліжко значно спрощує догляд у домашніх умовах. Ліжко для професійного догляду регулюється багатьма способами, щоб забезпечити оптимальну підтримку при миття, прийомі їжі та підйомі. Якщо відповідних умов потреби у догляді дотримано, всім простіше, комфортніше та спокійніше жити.

Купуйте ліжко з регулюванням положення. місце для лежання у таких меблів можна піднімати і опускати повністю, так і регулювати частинами. Підняття узголів'я робить прийняття їжі зручнішим, а піднятий низ зніме набряки ніг і забезпечить положення, що стабілізує кровообіг і розвантажує поперековий відділ хребта.

Догляд за прикованими до ліжка людьми

Ці додаткові пристрої та засоби допомагають якнайкраще опанувати повсякденний догляд.

  • Спеціальні подушки та валики допомагають зменшити фізичний дискомфорт, а також допомагають людям, які здійснюють догляд, дотримуватись щоденної гігієни хворого.
  • Захисний одяг, такий як маска для обличчя, одноразові рукавички, захищає людей з ослабленою імунною системою від інфекційних захворювань. Те саме стосується дезінфікуючих засобів для рук та поверхонь.
  • Інвалідні коляски, ходунки можуть допомогти людині, яка потребує догляду, не втратити рухливість протягом певного періоду часу.
  • Засоби для миття, такі як надувна раковина для миття волосся, дозволяють дотримуватись особистої гігієни навіть для людей, повністю прикутих до ліжка. Для повноцінного миття тіла в ліжку щодня потрібно кілька рукавичок для миття, рушники, умивальник та засоби догляду.
  • Якщо лежачий хворий не може ходити на качку, доцільно використовувати памперси для дорослих або підгузки-труси. Важливо такі продукти вибирати за розміром та відповідним поглинанням.
  • Ви можете купити наступні корисні товари при догляді за прикованими до ліжка людьми: урологічні прокладки, одноразові серветки, одноразові пелюшки, рукавички, одноразові простирадла, губки, шапочки для гігієнічних процедур.

Якщо виникнуть труднощі з вибором, ви завжди можете звернутися до консультантів магазину «СУХО».