Онкологія займає лідируючі місця у списку причин смертності. Ліки від цього захворювання вчені намагаються відкрити десятиліттями, але це дуже складно, оскільки існує багато підвидів раку. Поки наукові співробітники б'ються над розв'язанням проблеми, родичам хворих доводиться приймати він відповідальність за догляду.

Домашній догляд чи хоспіс?

Це дуже індивідуальне питання, яке необхідно вирішувати колегіально всіма членами сім'ї. Якщо родич перебуває у важкому стані, йому потрібна регулярна медична допомога, у тому числі прийом анальгетиків, є сенс звернутися до спеціалізованої установи. Пацієнтам з онкологією потрібні регулярні медичні процедури — ін'єкції лікарських засобів.

Які складнощі можуть виникнути в процесі догляду за онкохворими вдома

Організувати догляд у домашніх умовах можна за умови, що хтось у сім'ї не працює і може присвятити час цій важливій справі. Людині з такою хворобою важко перебувати на самоті, тому важливі не лише медичні та гігієнічні процедури, а й спілкування.

Якщо людині призначена хіміотерапія, потрібно обговорити з лікарем можливість проводити її амбулаторно. У такому разі необхідно забезпечити транспортне сполучення.

Якщо в сім'ї всі працюють, більш очевидним рішенням буде вибрати для пацієнта хоспіс або будинок для людей похилого віку, який спеціалізується на догляді за онкохворими.

Догляд за онкохворими вдома

Однією з вагомих причин доглядати за родичем є важке матеріальне становище. Якщо ви вирішили дбати про онкохворого самостійно, важливо правильно організувати режим, облаштувати кімнату, в якій він постійно перебуватиме.

Для полегшення стану хворого необхідне придбання спеціального обладнання, зокрема протипролежневого матраца. Цей аксесуар не лише підвищує рівень комфорту, а й знижує ризик появи пролежнів.

Гігієнічні процедури онкохворих

Якщо людина перебуває у важкому стані, не встає з ліжка, важливо забезпечити правильний догляд за шкірою. Для профілактики пролежнів потрібне використання спеціальних кремів, лосьйонів. Дуже актуальними є креми, до складу яких входить цинк, наприклад, TENA ProSkin Zinc. Такий крем ідеально підходить для шкіри, яка постійно піддається тиску, тертю, впливу сечі та калу. Олія каноли та вітамін Е швидко знімають подразнення, зволожують та загоюють дрібні садна. Цинк захищає від появи запальних процесів, попрілостей та пролежнів.

По догляду за шкірою людей з нетриманням сечі підходить миючий крем SENI Care 3 в 1, у складі якого містяться:

  • гліцерин;
  • біокомплекс льону;
  • комплекс SINODOR.

Цей крем м'яко очищає шкіру від біологічних виділень та поту, захищає, поглинає неприємні запахи. Гліцерин та біокомплекс льону пом'якшують шкіру, повертають їй еластичність та покращують бар'єрні функції. Крем потрібно завдати легкими рухами, витерти серветкою або рушником.

Також важливо правильно підібрати підгузки для дорослих, якщо у родича спостерігається нетримання сечі. Також підгузник є обов'язковим для лежачих хворих. При підборі підгузків важливо правильно вибирати розмір та ступінь вбирання. Наприклад, якщо в підгузнику людина спатиме вночі, ступінь вбирання має бути максимальним.

Харчування онкохворих

Раціон хворих на онкологію має бути поживним, містити всі вітаміни, мікроелементи, білок. Суворої дієти дотримуватися не потрібно, але лікарі рекомендують обмежити вживання копченостей, жирної, смаженої, гострої їжі.

Під час терапії раку важливо не допустити зневоднення, тому в раціоні мають бути рідкі страви: супи, бульйони, консоме. Як десерт можна вибирати желе, фруктовий лід.

Часто у хворих на онкологію пропадає апетит, тому важливо організувати їжу часто, але маленькими порціями. Подавати страви краще у маленьких салатних тарілках. Краще забезпечити 6-8 невеликих прийомів їжі, ніж 3 основних. Також у раціоні мають бути какао, фруктові соки, нектари з високою калорійністю.