Більшість пацієнтів із цукровим діабетом самостійно обслуговують себе, але з віком робити це стає складніше. Літні люди, які мають різні соматичні патології, ускладнення діабету, вимагають догляду, а саме допомоги у прийомі препаратів, плануванні дієти, особистої гігієни. Якщо у родичів є можливість взяти ці обов'язки, важливо розпланувати день, обов'язково відвести час для прогулянок на свіжому повітрі. Часто люди похилого віку з цукровим діабетом мають зміни у головному мозку, неврологічні патології, тому важливо контролювати інструкції лікаря.

Догляд за хворими на цукровий діабет у домашніх умовах

Пошкодження нервів при цукровому діабеті

Деформації нервових волокон при цьому захворюванні називають діабетичною нейропатією. Вони можуть проявлятися поколюванням, болями різної інтенсивності, підвищеним потовиділенням або проблемами із сечовим міхуром. Такі ускладнення пов'язані з підвищеним рівнем цукру у крові, пошкодженням структури нервових волокон. Допомога людині при діабетичній невропатії полягає у контролі прийому медикаментів, контролі прийому препаратів, дотриманні особистої гігієни.

Порушення функцій зорової системи

При цукровому діабеті можуть виникати такі ускладнення:

  • блефарити;
  • ячмінь;
  • трофічні виразки рогівки;
  • катаракта;
  • діабетична ангіоретинопатія.

Підвищений ризик інфекцій

Високий рівень цукру в крові провокує зростання бактеріальних та грибкових інфекцій, особливо у сечовивідних шляхах. Допомогти знизити ризик інфекцій можна за допомогою регулярних гігієнічних процедур, збереження шкіри чистою та сухою.

Проблеми з ногами

У людей з діабетом спостерігаються проблеми зі шкірою, зокрема, виникають пухирі та мозолі на шкірі. Шкіра на ногах часто тріскається, на ній виникають запалення, оскільки внаслідок пошкодження нервової тканини знижується чутливість нервових закінчень. Щоб зменшити ризик появи шкірних інфекцій, важливо регулярно мити ноги теплою водою, зберігати їх сухими. На вулицю носити спеціальне взуття, яке не стискає і не натирає.

Патології нирок та серця

Підвищена кількість цукру в крові провокує проблеми із серцем та нирками. Щоб знизити можливість виникнення таких патологій, важливо вести здоровий спосіб життя, регулярно бувати на свіжому повітрі, займатися помірними фізичними навантаженнями.

Догляд за хворими на цукровий діабет

Основні фактори зниження ризику при цукровому діабеті

Заборона куріння — ця згубна звичка збільшує ризик появи інсульту, інфаркту, порушень роботи нирок та нервової системи. Також пацієнти з цукровим діабетом, що палять, знаходяться в групі ризику виникнення хвороб серця, які призводять до летального результату.

Регулярний контроль тиску та холестерину. Підвищений тиск ушкоджує кровоносні судини, а висока концентрація холестерину збільшує шанси на розвиток атеросклерозу судин. Поєднання всіх цих факторів спричиняє ризик виникнення інсульту або інфаркту міокарда. Щоб утримувати холестерин у нормі, важливо харчуватися здоровими продуктами, у раціоні мають переважати овочі та фрукти, дієтичне м'ясо.

Нетримання сечі при цукровому діабеті

Одним з найчастіших ускладнень при діабеті є порушення сечовипускання, яке називають діабетичною цистопатією. Симптоматика такої патології різняться: зниження чутливості сечового міхура, погіршення відтоку сечі.

На ранніх стадіях діабетичної цистопатії може збільшуватись частота походів у туалет, ургентні позиви, нетримання сечі.

Допомогти літньому родичу зменшити дискомфорт, повернутись до звичного ритму життя легше за допомогою підгузків для дорослих. Ви можете обрати класичні підгузки на липучках, підгузки-трусики — вони підходять людям, які зберігають активний спосіб життя. Важливо правильно підібрати розмір підгузків, щоб вони не тиснули, не протікали.