Рак завжди є важким періодом у житті. Захворювання може призвести не тільки до фізичних, а й психічних порушень та наслідків для повсякденного приватного, соціального та професійного життя. Після лікування раку зазвичай неможливо повернутись до звичайного життя без проходження реабілітації. Головними причинами необхідності реабілітації є як фізичні, так і психологічні наслідки хвороби та пов'язані з нею методи лікування. У разі раку передміхурової залози після хірургічного втручання у хворого можуть виникнути:

  • імпотенція;
  • нетримання сечі;
  • обмежена працездатність;
  • втома;
  • порушення сну;
  • депресія.

Хоча пацієнти, які перенесли променеву терапію, також можуть страждати на психічні проблеми, симптоми імпотенції та нетримання сечі зазвичай спочатку не виявляються. Однак як пізній ефект терапії вони можуть розвиватися з роками, тому тоді необхідна відповідна реабілітація.

Повернення до повсякденного життя після раку передміхурової залози

Під реабілітацією після раку передміхурової залози маються на увазі різні заходи «відновлення», покликані допомогти хворому запобігти обмеженням у звичайному житті. І, незважаючи на хворобу, повернутись до повсякденного життя.

Реабілітація включає медикаментозну терапію, догляд та психо-соціальну допомогу для подолання хвороби та зменшення занепокоєння та стресу. Спорт та лікувальна фізкультура також допомагають відновити фізичну форму. Важливо, щоб симптоми та проблеми лікували індивідуально — наприклад, за допомогою спеціального тренування тазового дна, якщо пацієнт страждає від нетримання сечі після операції на передміхуровій залозі. На час проходження реабілітації, доки проблему нетримання не вирішено, хворий може користуватися памперсами для дорослих або урологічними прокладками. Ці продукти допомагають тисячам українських громадян страждаючим нетриманням сечі або прикутим до ліжка.

Які види реабілітації після раку простати існують?

Можливі різні варіанти реабілітації, і вони залежать від фізичного стану та особистих побажань хворого. Багато хто вирішує пройти реабілітацію в клініці, відразу після лікування раку. Зазвичай реабілітаційний період триває три тижні, але за необхідності цей термін збільшують.

На додаток до стаціонарної реабілітації після раку передміхурової залози, при якій пацієнти цілодобово перебувають у клініці, що спеціалізується на їх клінічній картині, та можуть користуватися всіма послугами на місці, існують також денний стаціонар та амбулаторні варіанти реабілітації. При денному стаціонарі пацієнти відвідують клініку вдень, але в ніч і в вихідні йдуть додому. Звичайно, за умови, що вони фізично можуть це зробити.

Амбулаторні заходи включають фізіотерапію, психотерапію, консультації з харчування.

Не обмежуйтесь лише медичною допомогою

Навіть якщо відновлення фізичних та психічних порушень стоїть на першому місці, повернення до повсякденного соціального та професійного життя також є важливим аспектом подолання хвороби.

Якщо з'ясовується, що пацієнт потребує допомоги у виконанні повсякденних завдань, можна розглянути послуги догляду або допомоги по дому.

Реабілітація у професійній сфері включає етапи, які покликані забезпечити або полегшити повернення пацієнта до роботи. Це може містити поетапне повернення до робочого процесу, тобто кілька годин на день або кілька днів на тиждень. А також адаптацію робочого місця до фізичних обмежень. Все це слід обговорювати індивідуально з роботодавцем та компетентними фахівцями.