Люди, прикуті до ліжка, тимчасово чи постійно, не мають виконувати всі туалетні процедури. Саме для таких ситуацій були створені судна для лежачих хворих. Перші судна були металевими та незручними, користуватися ними було дискомфортно. Сучасні підкладні судна для лежачих хворих виконуються з міцного пластику, котрий витримує навантаження, легко миється та дезінфікується. Судно допомагає випорожнити кишківник чи сечовий міхур, навіть коли людина перебуває постійно в стані лежачи.

Обираємо підкладне судно правильно

Медичне судно — місткість, за допомогою котрої лежачий хворий може спорожнити кишечник від залишків їжі, а сечовий міхур — від сечі.

Які бувають судна для лежачих хворих?

Важливий критерій при виборі судна — стать пацієнта. Судна медичні для жінок та чоловіків мають відмінності, котрі відповідають анатомічним особливостям. Також судна можна обирати залежно від стану пацієнта — людям, котрі можуть себе обслуговувати, тобто ставити судно і забирати його, кликати медперсонал, потрібно обирати судна відповідної форми.

Матеріали виготовлення медичного судна

Металеві судна давно не використовуються в практиці догляду за лежачими. Метал холодний до тіла, його важче дезінфікувати.

Тому широкого поширення здобули судна пластикові — вони легкі, приємні до шкіри, їх легко мити та дезінфікувати. В пластиковому судні легко ідентифікувати колір сечі та калових мас — важливих показників стану хворого.

Рідше використовують гумові судна — такі медичні посудини створюють менший тиск на шкіру, не можуть її пошкодити. Проте таке судна має й недолік — через відсутність жорсткого каркаса вміст може вилитися на постіль

Форма судна найчастіше пласка — такий виріб легко підкладати під пацієнта, він не створює дискомфорту.

Як ставити судно медичне?

Окрім вибору судна, важливо також правильно ним користуватися. Найперше правило — змінювати судно, витирати область промежини, потрібно в рукавичках.

Далі алгоритм дій виглядає таким чином:

  • якщо ліжко механізоване, опустити узголів'я до горизонтального;
  • зняти з нижньої частини хворого одяг;
  • повертати пацієнта набік;
  • підкласти клейонку під сідниці, щоби сеча та кал не потрапили на постіль;
  • обережно підкласти судно, щоби його краї не впиралися в стегна;
  • пацієнта потрібно повернути таким чином, щоби промежина опинилася над судном;
  • пацієнта слід залишити на кілька хвилин, для виконання всіх біологічних потреб;
  • обережно вийняти судно з-під пацієнта, попередньо повернувши його на бік;
  • не виймаючи клейонку, вимити промежину від сечі та калу.

Якщо пацієнт постійно перебуває в підгузку, слід залишити його на пів години — це допоможе запобігти утворенню попрілостей.

Відомі моделі медичних суден для лежачих

Для догляду за лежачими чоловіками слід обрати пластиковий виріб типу качка. Таке судно відрізняється видовженим носиком, за допомогою якого зручно виконувати функції сечовипускання. Таким виробом можуть користуватися люди, котрі частково зберігають рухову активність та можуть самостійно ставити та діставати судно. Поверхня такого судна гладенька, що полегшує догляд — миття та дезінфекцію.

При догляді за людьми, котрі самі не можуть рухатися, варто використовувати класичне судно пласкої форми. Такі пластикові вироби оснащені кришкою, котра захищає судно від випадкового забруднення, потрапляння сміття досередини.

Cудна для лежачих хворих

Судно відрізняється низьким профілем та відсутністю гострих кутів, тому проводити гігієнічні процедури досить комфортно.

Судна медичної представлені модифікаціями різної форми, також є можливість обрати підкладне судно синього кольору.

Консультанти магазину CYXO допоможуть обрати підкладне судно для чоловіка та жінки. Також у магазині ви зможете отримати інформацію стосовно правильного застосування медичного судна. Правильно обране судно та його вірне використання полегшать життя пацієнтів, котрі вимушені проводити довгий час у ліжку.