На жаль, наше тіло не може завжди залишатися в ідеальній формі. З часом, під впливом хвороб, інколи раптових травм, організм втрачає ключові функції, зокрема, рухову. Як допомогти людині після хвороби чи операції – в нашому дописі.

Як організувати догляд за людиною

Життя після інсульту різко змінюється, як для самого пацієнта, так і для його родичів. Часто люди намагаються відновити втрачені функції, знову навчитися ходити, часто люди лишаються прикутими до ліжка до кінця своїх днів. Все залежить від масштабів ураження — якщо уражена невелика ділянка мозку, в такому випадку людина швидше повертається до звичного ритму життя.

Що потрібно для догляду за людьми з обмеженою руховою активністю?

Пацієнтам після інсульту потрібна допомога у повсякденних справах — гігієнічні процедури, туалет, вдягання, приймання їжі. Від родичів у такому догляді вимагається терпіння та дотримання певного балансу. Навіть якщо людина постійно прикута до ліжка, потрібно наголошувати на успіхах у реабілітації, щоби дати потрібну мотивацію для руху вперед.

Для гігієнічного догляду в перші місяці знадобляться:

До моменту, поки людина сама не зможе сідати на ліжку чи принаймні користуватися судном, підгузки вкрай важливі. Цей гігієнічний аксесуар допомагає зберегти постіль чистою, запобігти утворенню попрілостей на шкірі.

Гігієнічні поглинаючі пелюшки для дорослих захищають постіль від випадкового забруднення біологічними рідинами. Під час заміни підгузка сеча чи кал можуть потрапити на ліжко, в такому випадку поглинаюча пелюшка надійно захистить білизну. Відтак, родичі чи медперсонал позбавляються тягаря щоденного прання додаткового комплекту постільної білизни.

Якщо людина після інсульту перебуває вдома, важливо забезпечити регулярний медичний нагляд. Постійні консультації з лікарем допоможуть контролювати стан пацієнта, корегувати режим приймання ліків.

Відновлення потрібно починати якнайраніше, адже від цього залежить якість подальшого життя людини.

Важливий вплив фізіотерапії та реабілітації

Регулярні заняття з реабілітації мають вкрай важливий вплив на подальше відновлення рухової активності, координації. Фізіотерапія дозволить поступово відновити м'язовий тонус і рухові навички.

Заняття потрібно проводити 1-2 рази на день, якщо пацієнт має гарне самопочуття. Якщо в людини спостерігається задишка, запаморочення, підвищений тиск, варто зробити перерву, надалі відновити заняття, проте по скороченому графіку.

Важливим моментом є розмаїття тренувань. Якщо людина після інсульту вже встає і робить перші кроки, за можливості можете запропонувати ходити по поверхнях з різною фактурою: трави, піску, каменю. У випадку, коли відновлення припало на зимовий період, важливо замовити спеціальний ортопедичний килимок, що імітує рельєф різних поверхонь.

Кожного дня додавайте нові навики — тримати ложку, застібати замок-блискавку, тримати чашку, взуватися, закручувати та відкручувати кран. Важливо допомагати близькій людині, проте не перехоплювати ініціативу, не намагатися виконати все за неї.

Засоби догляду за людьми з обмеженою руховою активністю

Догляд за людиною після операції

Особливого, турботливого догляду потребують і люди, що перенесли важкі операції. Обирати медикаментозну терапію має лише лікар, проте від родичів залежить, наскільки комфортним буде період відновлення.

Перші тижні, а то й місяці (залежно від складності операції) людина може бути прикутою до ліжка. Тож у цей період знадобляться також підгузки для дорослих та поглинаючі пелюшки.

До цього переліку також можна додати спеціальну косметику для ніжної шкіри. Сюди віднесемо захисний крем для тіла з цинком, нейтралізатор запаху, шампунь-пінка для миття волосся і шкіри без застосування води. За допомогою цих засобів можна підтримувати шкіру в чистоті, запобігти утворенню попрілостей, подразнень.

Обрати якісні гігієнічні засоби по догляду за дорослими з обмеженою руховою активністю вам допоможуть у магазині CYXO.