Доглядати за лежачими хворими — складна справа, котра вимагає емоційної та фізичної віддачі. Саме тому дуже важливо продумати всі етапи процесу, щоби максимально полегшити стан хворого, а також — зробити простішою працю людей, котрі виконують догляд. Важливо пам'ятати, що всі рекомендації мають загальний характер, а кожна ситуація є індивідуальною. Тому потрібно враховувати як загальні рекомендації, так і приписи лікаря.

Загальні рекомендації по догляду за лежачими хворими

Починати догляд за лежачим хворим потрібно з правильної організації гігієни кімнати, підбору та установки ліжка. Необхідно забезпечити постійну вентиляцію кімнати — для цього в приміщенні обов'язково повинно бути вікно, з можливістю вільно відкривати та закривати його. Для підвищення рівня комфорту та пришвидшення реабілітації пацієнта бажано обирати спеціальне функціональне ліжко, котре складається з кількох секцій.

Гігієнічні вимоги в домашньому догляді за хворими: використання спеціальних засобів для дорослих

Рекомендації щодо розташування ліжка хворого:

ліжко ставити потрібно таким чином, щоби пацієнт бачив кожного, хто заходить, а також міг спостерігати за вулицею;

  • забезпечити вільний підхід до ліжка з двох сторін;
  • узголів'ям варто ставити до стіни;
  • якщо людина проходить реабілітацію після інсульту, їй потрібно буде тренувати м'язи, повертаючи голову в сторону, котра знерухомлена – це також потрібно врахувати при установці ліжка.

До інших загальних рекомендацій також варто віднести:

  • всі речі, необхідні пацієнту, повинні бути в межах досяжності;
  • щоденні гігієнічні процедури, вимірювання температури, харчування, за необхідності медичні маніпуляції;
  • регулярна зміна постільної білизни, купання;
  • профілактика пролежнів.

Окрім фізичного догляду не менш важливо забезпечити емоційну підтримку лежачого хворого.

Підбір постільної білизни

Обирати текстиль для ліжка хворого потрібно тільки з натуральних матеріалів, адже вони швидко поглинають вологу, не провокують алергічних реакцій. Інколи можливе застосування поглинаючих одноразових пелюшок — вони швидко поглинають сечу, кров чи рідкий кал, захищаючи постіль від забруднення. Такі гігієнічні вироби зручні у використанні, не пропускають вологу на постіль, захищають шкіру пацієнта від тривалого контакту з вологою.

Якщо людина проходить тривалий курс реабілітації, прикута до ліжка надовго, варто підібрати спеціальні протипролежневі матраци.

Щоденні гігієнічні процедури при догляді за лежачими хворими

Графік процедур важливо вибудовувати з урахуванням тяжкості стану хворого. Якщо людина після інфаркту чи інсульту, кожного дня необхідно вимірювати артеріальний тиск і записувати показники. Також необхідно контролювати частоту і характер випорожнень — слід вірно підібрати тип підгузків для дорослих.

Серед інших важливих вимог:

  • постійний контроль стану шкіри та догляд за нею;
  • контроль приймання ліків, призначених лікарем;
  • годування лежачого хворого збалансованою, свіжоприготованою їжею;
  • виконувати масаж, керуючись приписами лікаря.

Підбір гігієнічних засобів по догляду за лежачими хворими

Максимально спростити процеси догляду, а також покращити рівень комфорту людей, прикутих до ліжка, допомагають:

Спеціальні засоби гігієни для дорослих хворих

Підгузки слід обирати згідно стану хворого, характеру та кількості випорожнень. Якщо людина постійно прикута до ліжка, потрібні класичні підгузки з липучками — вони легко надягаються на людину в лежачому положенні. Розмір підгузка обирається по обхвату талії.

Для людини, котра може підійматися і ненадовго виконувати певну рухову активність, можна обрати підгузки-трусики. Вони одягаються та знімаються як і звичайна спідня білизна, також мають бокові шви, котрі можна розірвати і зняти підгузок.

Магазин CYXO також пропонує численні креми для догляду за чутливою шкірою, лосьйони, захисні креми, котрі запобігають утворенню тріщин та пролежнів.